Jak ważna jest infrastruktura sportowa?

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce od lat przeznacza znaczne środki na rozwój infrastruktury szkolnej. Planowa rozbudowa i modernizacja szkół, budowa hal sportowych i boisk wielofunkcyjnych to tylko część działań skierowanych na potrzeby młodego pokolenia. W roku bieżącym będą oddane do użytku dwa ważne obiekty: W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, hala sportowa o wymiarach 36 x 18 m, z trybunami na 200 osób oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. W następnych czterech latach planuję budowę boisk wielofunkcyjnych z nawierzchnią tartanową w Szkole Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych, Gostyczynie, Droszewie i Kotowiecku.

Jestem przekonany, że spełni to oczekiwania naszych mieszkańców,  a szkołom umożliwi wzbogacenie oferty zajęć sportowych. Wybudowanie obiektu to jednak połowa sukcesu . Zapewniam, że spowoduję, aby boiska żyły, były dostępne dla mieszkańców naszej gminy w godzinach pozalekcyjnych oraz w weekendy. Jeśli będzie zapotrzebowanie, to do placówek skierujemy wykwalifikowaną grupę animatorów sportu.

O dofinansowanie tych zadań będę zabiegać zarówno w Ministerstwie Sportu i Turystyki jak i będę aplikować o środki unijne. Budowa tych boisk, jak i dokończenie modernizacji stadionu miejskiego przyczyni się do podniesienia poziomu usportowienia zarówno dzieci jak i młodzieży, co wpłynie na poprawę sprawności i zdrowia fizycznego.