Ma kształt serca. I rzeczywiście będzie sercem gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Obiekt sportowy na miarę przyszłości.

 

W trakcie planowania działań na rzecz naszej Gminy, kiedy analizowałem projekt obiektów sportowych na miejskim stadionie i pokolejowych terenach, zauważyłem, iż w określonej perspektywie obiekty mogą przyjąć kształt serca. W ten sposób zrodził się pomysł Sportowego Serca Nowych Skalmierzyc, w którym każdy nasz mieszkaniec z całą rodziną spędzi czas zdrowo i przyjemnie, korzystając z obiektów sportowych. Z własnego doświadczenia wiem, jak bezcenna jest możliwość podejmowania różnorodnych aktywności razem z dziećmi. Sportowe Serce Nowych Skalmierzyc będzie tym miejscem, które spełni powyższe oczekiwania.

Nowoczesny stadion z trybunami bezpieczny park linowy, w którym nawet najmłodsi będą mogli cieszyć się przygodą w niezwykle przyjaznym otoczeniu. Ponadto siłownia, zza okien której biegnący na bieżni ojciec, może spoglądać na swoje dzieci, kopiące piłkę do prawdziwej bramki.

Sportowe Serce Nowych Skalmierzyc to obiekt na miarę XXI wieku. W ramach dotychczasowej infrastruktury zaprojektowana jest bieżnia, wymiana murawy wraz z systemem nawodnienia oraz parking na około 200 miejsc.

Jednakże, aby w pełni spełnić oczekiwania mieszkańców konieczne jest stworzenie kolejnych obiektów. Nasza inicjatywa, to wykonanie dwóch kortów tenisowych, w tym jednego o nawierzchni ceglastej, boiska trawiastego, na którym Klub Sportowy Pogoń mógłby odbywać treningi, ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni tartanowej.

Całość inwestycji dopełniłby nowoczesny budynek, w którym na parterze mieściłyby się szatnie oraz magazyn sprzętu sportowego, a na piętrze, w przeszklonej części siłownia wewnętrzna ogólnodostępna dla mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Kiedy wybierzecie się Państwo z dziećmi na stadion, oni mogą ćwiczyć na murawie, a wy z przeszklonych okien siłowni będziecie podziwiać ich sprawność fizyczną.

Nazywam to miejsce Sportowym Sercem Nowych Skalmierzyc, bo to tu będzie się tworzyć nowa energia naszego miasta i gminy - imprezy sportowe, jak również koncerty na otwartym powietrzu.

Nowoczesna infrastruktura zapewni dalszy rozwój Klubu Sportowego "POGOŃ" Nowe Skalmierzyce oraz umożliwi szkolenie dzieci i młodzieży na różnych płaszczyznach szeroko pojętej kultury fizycznej.

Oto jak mogłoby prezentować się to miejsce: