Kandydat na burmistrza Nowych Skalmierzyc Daniel Mituła zorganizował ankietę, w której ponad pół tysiąca osób ...

Kandydat na burmistrza Nowych Skalmierzyc Daniel Mituła zorganizował ankietę, w której ponad pół tysiąca osób (100 procent biorących udział) było przeciwnych przyłączeniu Boczkowa i Mączników do Kalisza. Jak deklaruje Mituła – Nie ma zgody na przyłączenie miejscowości Boczków i Mączniki do Kalisza.

- Poruszyło mnie jak jechałem przez Kalisz we wrześniu, kiedy zobaczyłem bilboardy reklamujące powiększenie Kalisza. Samorząd tego miasta rozpoczął negocjacje związane z poszerzeniem granic, rozpoczął konsultacje i zbieranie ankiet dotyczących wyrażenia opinii mieszkańców na temat powiększenia – mówi Daniel Mituła kandydat na burmistrza Nowych Skalmierzyc – Nie mogliśmy pozostać obojętni w tej kwestii, dlatego rozpoczęliśmy własne konsultacje. Wyszliśmy z inicjatywą do mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, wystosowaliśmy odpowiednią ankietę konsultacyjną – dodaje.

Podczas konsultacji oddano ponad 500 głosów – Jednogłośnie wszyscy mieszkańcy opowiedzieli się przeciw przyłączeniu tych dwóch miejscowości do Kalisza – dodaje Mituła.

 

Kilkanaście lat temu Gmina Nowe Skalmierzyce „oddała” część terenów Kaliszowi – Dobrzec, Sulisławice i Kolonia Sulisławice, jednak według kandydata na burmistrza są one źle zarządzane– Możemy dzisiaj przejechać się przez te miejscowości i zobaczyć jak wiele się tam wydarzyło, a w zasadzie co się nie wydarzyło, bo za wiele nie zostało tam zrobione – twierdzi Mituła – Nie ma zgody na przyłączenie miejscowości Boczków i Mączniki do Kalisza – podkreśla.

Żródło artykułu - calisia.pl